Why bir plaj tatilseçin.


Erta Soyak Beach Hotel: Neden bir plaj tatili

seçmelisiniz Aylarca yoğun birardından seçebileceğiniz birçok farklı tatil var çalışmanın. Daha ucuz evde kalma yönteminden başka bir ülkeye gitmeye kadar, kendinizi rahat hissetmek için her şeyi yapabilirsiniz. 

Ancak, her tatil eşit olarak yaratılmamıştır. Aslında bazı tatillerin eğlenmenin yanı sıra aslında hem fiziksel hem de zihinsel faydaları vardır. Bu tür faydalı ve eğlenceli bir tatil, bir plaj tatilidir. 

Evet! Muhteşem mavi gökyüzü, güneşin canlandırıcı ışıltısı, kaba ve sert kum ve nefes kesici deniz ile bağlantı kurarak, kendinizi zihninizi tazeleyebilecek türden bir ortama getiriyorsunuz. 

Şehirdeki yaşamınız ne kadar heyecan verici olsa da, zaman zaman doğa ile temasa geçmenizin önemli olduğunu unutmamalısınız. Yani 15 nedenleri burada, bir mola için hazır olmadığınızı plaj sizin için iyi olabilir nasıl: 

Sen sD vitamini üzerinde yırttı

Plajdaolabilir, güneş ışınlarıgerçekten parlaklık! Yeterince alırsanız, sadece herkesin seveceği muhteşem, güneşte öpülmüş bir bronzluk elde etmekle kalmaz, aynı zamanda hayat veren D vitamini de alırsınız. Bu kelimeyi tonlarca ek reklamda duydunuz, ama ne gerçekten mi? 

D vitamini, güneşten gelen ve kemiklerinize şu faydaları sağlayan bir besindir:

 • Sağlıklı kemikler ve cilt
 • Geliştirilmiş bağışıklık sistemi.
 • Sizi mutlu ve uyanık tutan güçlendirilmiş serotonin 

D vitaminini düzgün bir şekilde depolamak için güneşaltında olduğunuzdan emin olun koruyucugüneş ile 10 ila 15 dakika. Altında aşırı uzamaolacaktır için tehlikeli sağlığınızve tahrişe ve cilt kanserine neden olabilir. 

Kendinizeverin

düşünmek için biraz zamanPlajın doğal esintisi ve bu ortamın sakinleştirici sesleri ile gerçekten düşünmek ve meditasyon yapmak için biraz zaman ayırmayı düşünmelisiniz. 

Odaklanmak ve sizi endişelendiren şeyi ve ne hissettiğinizi kabul etmek ve sonra akışına bırakmak. Sahilin huzurlu ve sakinleştirici havasıyla, şehirdeyken elde edilmesi zor olan dengeyi kendi içinizde bulabileceksiniz. 

Formda kalmanıza yardımcı olur

Sahilde, tadını çıkarabileceğiniz kelimenin tam anlamıyla onlarca fiziksel aktivite var. Olanaklarımıza bazı örnekler arasındasayılabilir

 • Plaj voleybolu
 • Halat çekme
 • Sörf
 • Rüzgar Sörfü
 • Parasailing  
 • Yüzme.

Şehirdeki tüm yoğun işlerinizle, kendinizi güçlü ve sağlıklı tutma şansınız asla olmaz. Bu yüzden kendinizi aktif ve güçlü kılmak için burada kumsalda geçirdiğiniz zamandan tam olarak yararlanmalısınız. 

pek çok faydası

Yüzmeninvar Tatilde belki de ilk yapmak isteyeceğiniz şeylerden biri olan yüzmek, yapmak isteyenler için aslında çok sağlıklıdır. 

İşte sizi sağlıklı ve güçlü tutmasının iki nedeni: 

 • Mükemmel bir egzersiz! Yüzme, kas gücünüzü arttırmada tam avantaj sağlar ve akciğer kapasitenizi güçlendirmek için zorlar! Gerçekten yüzme, herkesin yapmayı öğrenmesi gereken bir egzersizdir.
 • Ruh sağlığınız üzerinde büyük etkisi vardır. Bizim sahilden deniz suyuile mücadele yardımcı olan doğal bir etkiye sahip herhangi bir zamanlarda zihninizi hissediyorum negatif halekimyasal kompozisyonlarıolacaktır.  

Kum vücut gücünüzü artırır 

Araştırmalara göre kum, ayaklarınıza direnç sağlayarak, kemerlerinizi, ayak bileklerinizi ve bacak kaslarınızı güçlendirerek vücudunuzu geliştirme yeteneğine sahiptir. 

Kum herhangi bir düz yüzeye daha sert ayaklarınızı meydan olduğundan, ayakları güçlü gidecek ve bacağındaki geri kalanı yaşayacaksınız. o düzenli olarak almaz o hareket bir dizi

Deniz suyu yaşlanmayla savaşır

Yılın büyük bir bölümünde hissettiğiniz tüm stresle, vücudunuzun olması gerekenden daha erken yaşlanmaya başlarsınız. Deniz suyunda yüzerek, daha genç görünmenize yardımcı olmak için cildinize çok ihtiyaç duyulan faydaları sağlıyorsunuz. 

İşte deniz suyunun bazı ek faydalı mineralleri: 

 • sodyum klorür
 • sülfat
 • magnezyum
 • kalsiyum.

Rutininizi

bozar, aynı şeyleri tekrar tekrar yaptığınız geçen günlerden daha kötü bir şey yoktur. Bunu yapmak kesinlikle kimseyi tekrar etmekten çıldırtacak! Özellikle yıllardır aynı işi yapıyorsanız. 

Plaja giderek rutininizden bir mola veriyorsunuz. İşle geçirilen onca saat içinde, rutininiz bazen sevdiklerinizi, özellikle de çocuklarınızı içermez. Ancak, bir kumsala gidip gevşeyerek kendinizi tamamen ailenize verebilirsiniz. 

Sizi yaratıcı kılar 

Sahilin yaratıcı zihninizi zenginleştirebileceği pek çok yol var! Basit, karmaşık kumdan kalelerden, son derece ayrıntılı ve stilize heykellerden ve sörf yapmak gibi keşfedebileceğiniz yeni becerilerden, yaratıcılığınızın sık sık gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Hayal gücünüzü ele geçiriyor

Denizin altında olmanın muhteşem yeni dünyasından ziyaret edebileceğiniz, birçok kültürel eser ve tarihle dolu uzak adalara kadar, hayal gücünüzü etkileyebilecek o kadar çok şey var ki! Bu nedenle, kendinizi yaratıcı bir insan olarak görüyorsanız, sık sık bir plajı ziyaret ettiğinizden emin olun. 

Ailenizle ilişkinizi zenginleştirin

Evet, birbirinizi her gün evde görüyorsunuz ama onları gördüğünüzde gerçekten orada mısınız? Sahile giderek, her gün gördüğünüz ama hiç konuşma fırsatı bulamadığınız aile ile bağlantı kurma şansına sahip olursunuz. 

WI-FI gibi evdeki tüm dikkat dağıtıcı şeyler ve herkesin elinde bulunan çeşitli araçlarla, kimsenin gerçekten bağ kurmaya vakti yok. 

Burada, Erta Soyak Beach Hotel’de, siz ve aileniz, grupların zevk alması amaçlanan birçok aktivitemizle bağ kurarken, birbirinizle gerçek eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla ilişkinizi zenginleştirin

Ailenizin ilişkisi, arkadaşlarınızla karşılaştırıldığında daha kolaydır. Herkes her gün kendi hayatları ve aileleriyle çok meşgulken, arkadaşlarınızla iletişiminizi sürdürmenizi sağlamak inanılmaz derecede zor. Sosyal medyada mesaj yapmak aslında aynı şey değil. 

Arkadaşlık önemlidir, bu nedenle herkesin bağlantıda kalmasını sağlamanız önemlidir. Sahilimize giderek, siz ve arkadaşlarınızla bir zamanlar geçirdiğiniz zamanları yeniden canlandırabilir ve neden birbirinizin ailesi olduğunuzu kendinize hatırlatabilirsiniz. 

Yeni arkadaşlarla tanışın

Plaj, farklı insanların ve geçmişlerin kaynaştığı bir potadır! Plaja giden birçok insanla, ilişki kurabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz yeni insanlar bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Özellikle plajın farklı milletleri ve kültürleri kendine çekme eğilimi ile sadece yeni arkadaşlar edinmekle kalmayacak, aynı zamanda dünya ve insanları hakkında daha fazla şey öğrenebileceksiniz. 

Bir sevgiliyle tanışın

Erta Soyak Beach Hotel’de, flört edecek birini bulmanıza yardımcı olacak bir hızlı randevu programı da sunuyoruz. Tesisimizi düzenli olarak ziyaret eden bu kadar çok insan arasında, size uygun kişiyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Peki ne bekliyorsun? Tatil köyünde bize katılarak bir sevgili bulun. 

Plajda bir gün geçirerek daha iyi uykular

Burada birçok aktivitemiz var! Size ihtiyacınız olan tüm heyecanı ve fiziksel eforu veren buradaki aktivitelerimizin her biri, her zaman yapmak istediğiniz farklı şeyleri deneyimlemenize yardımcı olmak için mükemmeldir. 

Tüm bu eğlenceli, fiziksel aktiviteleri yaparak, onlardan aldığınız endorfinler ve kendinizi farklı aktivitelere uygulamaktan aldığınız doğal yorgunluk nedeniyle daha iyi bir gece uykusunun tadını çıkarabilirsiniz. 

Plaj ruh sağlığınız için mükemmeldirplajın

Düşüncelerinizi kabul etmek için zihninizde olabilmeniz için size huzurlu olma şansı vermenin yanı sıra,size sağlayabileceği başka faydalar da vardır. Plajın güneşi her gün tam olarak doğru miktarda ışık, sedef hastalığı gibi cilt sorunları olan insanlar güneş ışığına maruz kalmaktan gerçekten faydalanabilirlersaçarken- bu, şehirde pek sık yapılmayan bir şey. Bunu doğal tuz ve kum eksfoliyatörleri ile birleştirin ve kısa sürede daha sağlıklı bir cilde kavuşun.

Plaja gitmek gerçekten büyülü bir deneyim. Orada, kendinizin farklı yönlerini nasıl zenginleştireceğinizi öğreneceksiniz: zihin, beden ve ilişkileriniz. Evet, şehirdeki işinizin ve hayatınızın önemini almayı öğrenmelisiniz, ancak zaman zaman aileniz ve arkadaşlarınızla sahilde kaliteli zaman geçirdiğinizden emin olmalısınız. 

Plaja gitmenin faydaları hakkında daha fazla yararlı bilgi için Erta Soyak Beach Hotel’deki blogumuzu sık sık ziyaret edin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir